top of page
 הרצאות, סדנאות וקורסים
לארגונים עסקיים וציבוריים

יותר ויותר מנהלות ומנהלים מבינים שסביבת העבודה נעימה ומערכות היחסים מיטיבות בין העובדות והעובדים לא רק תורמת למטרות הארגון בטווח הקצר מבחינה עסקית, אלא יש להן ערך ברמה האנושית-מוסרית והופכות את הארגון לבר קיימא בטווח הארוך. חקר מוח ומיינדפולנס הם שני שערים מעולים דרכם אפשר לעשות טרנספורמציה אמיתית בתודעה וגם בארגון. 

בשנים האחרונות זכיתי לעבוד עם מספר רב ארגונים עסקיים וציבוריים מתחומי ההייטק, הרשויות המקומיות, תכניות מנהיגות ועוד ועוד. אני מציע הרצאות חשיפה, סדנאות העמקה וקורסים ארוכים למגוון מטרות ובהתאמה לצרכי הארגון. האירועים האלה יכולים להתאים למשל כדי לפתוח הראש בימי שיא, חלק מהכשרת מנהלות ומנהלים, הטבה לעובדים וכד'. 

עוד עליי אפשר לקרוא כאן.

ועכשיו, לאור האירועים האחרונים, סדנה מיוחדת לטיפוח חוסן והתמודדות עם מתח נפשי באמצעות מיינדפולנס מבוסס חקר מוח.

בין לקוחותיי

הרצליה.jpg
הופמן קופמן.jpg
גליל תחתון.jpg
אלטשולר_שחם_edited.png
כללית.jpg
מדיטרוניק.jpg
קשת.png
Nso-group-logo.png
אלביט.jpg
מבל.gif
Badge_of_the_Israel_Defense_Forces.new.svg.png
images (2).png
המוסד.jpg

הרצאת חשיפה - מוח, מיינדפולנס ו... (נושאים רבים הקשורים למה שמעסיק אתכם כרגע)

הרצאה בבית קינן 30.10.16 מול 550 איש 1.jpg

אחד התחומים בהם התמקצעתי מאד בשנים האחרונות הוא הבאת המיינדפולנס דרך חקר המוח, באופן נגיש ובפשטות, אבל מבלי לוותר על העומק של מסורות החוכמה מהן הוא הגיע. 

ההרצאה כוללת מחקרים מרתקים על האופן שבו המוח מפרש את המציאות, המנגנונים הפסיכולוגיים של מיינדפולנס, ואיך זה קשור לחיי היום-יום ולהביא הטבה ושיפור בנושא שאליו רוצים לקשר את ההרצאה במידה והיא חלק מיום עיון או כנס למשל. אם יש זמן, מומלץ כמובן גם לטעות מהתרגול עצמו. 

היות ומיינדפולנס מטפח את הנוכחות הבסיסית שמאפשרת לנו לעשות כל דבר בעולם באופן שלם יותר, ניתן לקשר את התרגול והגישה כמטע לכל נושא שמעסיק את הארגון - לחץ, שחיקה, יצירתיות, מערכות יחסים ועוד ועוד. בכל הנושאים האלה שהבאתי לדוגמה יש לי ניסיון רב, ואשמח לשמוע על נושאים נוספים כדי לבחון ביחד חיבורים מעניינים.

הנה דוגמה מתוך הרצאה שנתתי בטוק האוס בתל אביב.  

סדנאות עומק חווייתיות

ריטריט מיינדפולנס-0003_edited.jpg

בנוסף להרצאת החשיפה עליה פרטתי למעלה, במידה ויש סביב 5 שעות, אפשר לעשות סדנה שיהיו בה יותר רכיבים התנסותיים ברמת החוויה. סדנה כזו תכלול ידע תיאורטי כמו בהרצאת החשיפה הנ"ל, ובזכות התרגולים היא עשויה להפוך לחוויה טרספורמטיבית בפני עצמה. המשתתפות והמשתתפים ייצאו מסדנה כזו כשהן, לא רק מבינות איך המוח תופס את המציאות, ומה זה מיינדפולנס, אלא גם איך זה נוגע לחיים שלהן, הן ברמה האישית, והן ברמה המקצועית אם לשם רוצים לכוון את הסדנה. 

היות ומיינדפולנס מטפח את הנוכחות הבסיסית שמאפשרת לנו לעשות כל דבר בעולם באופן שלם יותר, ניתן לקשר את התרגול והגישה כמעט לכל נושא שמעסיק את הארגון - בירור ערכי והסרת חסמים ללכת אחרי אותם ערכים, קבלת כלים ראשוניים להפחתת מתחים, גיבוש וחיבור ברמה הבינאישית ועוד ועוד. בכל הנושאים האלה שהבאתי לדוגמה יש לי ניסיון רב, ואשמח לשמוע על נושאים נוספים כדי לבחון ביחד חיבורים מעניינים.

קורס מבוא למיינדפולנס וחקר מוח לארגונים

הרצאות וסדנאות חד פעמיות מצוינות כדי לחשוף את הנושא ואף לעשות טרנספורמציות נקודתיות בנושא מסוים. יחד עם זאת, אם רוצים לעשות שינוי מעמיק יותר וליצור שפה משותפת ומגבשת בתוך הצוות כדי להשפיע על כל סביבת העבודה, מומלץ לפנות זמן ולעשות קורס.

הקורס יכול להתקיים אצלכם או בכל מקום שיהיה לכם נוח. הסטנדרט הוא 8 מפגשים שבועיים, אבל מינימום מפגשים שאני ממליץ הוא 6 כדי לקבל תשתית טובה לתרגול. כל מפגש יכול להתקיים בין שעה וחצי ל-3 שעות כתלות באפשרויות שלכם וברצון להעמיק. 

הקורס הבסיסי דומה לקורס שאני מציע לקהל הרחב, אבל כמובן שניתן ורצוי לעשות התאמות לצרכים והאתגרים של הארגון שלכם. ללמוד קצת יותר על הקורס ועל הסילבוס שלו אפשר ללחוץ כאן. כמוב שניתן גם לעשות את הקורס בזום. 

שיעור בקורס הכשרת מנחי השתלמויות מורים מחזור ב' 2017.jpg
bottom of page