top of page

10 פארמיס (איכויות התודעה) - קורס מתקדם למתרגלות.ים ותיקות.ים

קורס העמקה באיכויות התרגול בהנחיית עמוס אבישר
ימי ראשון ב20:30 החל מ7.4.24 בפרדס חנה ובזום
הקורס מלא. ניתן להירשם בטופס התעניינות כדי להכנס לרשימת המתנה. 

How-to-Draw-Closed-Eyes-RFA-Step-10_5.jpg

אחד מהסימנים שמעידים על כך שהתרגול מניב פירות הוא הרצון להמשיך לתרגל ואף להעמיק את איכויות התרגול. לכן, מתרגלות רבות (ומתרגלים גם), שלגמו מנקטר המתוק של הדהארמה (הלימוד של הבודהה) בגישת המיינדפולנס, פונות אלי אחרי קורס המבוא בבקשה לקורס נוסף להעמקה. 

אני שמח לבשר שקורס כזה יתקיים במתכונת משולבת - פרונטלי ואינטרנטי - החל מ7.4 ועד סוף יוני בימי ראשון ב20:30 כך שגם הורים לילדות וילדים קטנים, כמוני, יוכלו להשתתף. הקורס יהיה בן 10 מפגשים של שעה וחצי בהם נקיים לימוד, תרגול ושיחה על מנת לחדד סוגיות שקשורות בתרגול בשילובו בחיי היום-יום. 


הנושא של הקורס הוא 10 הפארמיס (10 Paramis) - מדובר ב-10 איכויות שטיפוחן מביא את התודעה לשחרור מסבל והן מוזכרות בכתבים המאוחרים יותר במסורת הבודהיסטית. המסורת מספרת על גלגול קודם של הבודהה בו הוא טיפח את האיכויות האלה לאורך גלגולי חיים רבים וכך התעורר לחלוטין לפני כ-2,500 שנה כשהן הגיעו לכדי שלמות. גם אם אתן, כמוני, עוד רחוקות משלמות, כל טיפה שנוסיף לכל אחד מעשרת המיכלים האלה תקרב אותנו עוד צעד לחיים שיש בהם יותר משמעות ופחות אי-נחת מיותר, גם כשמסביב המציאות מאתגרת, והיא אכן מאתגרת. האיכויות האלה מעוררת השראה ומדייקות את התודעה ברבדים רבים. בקורס נקדיש כל מפגש לאחת מן האיכויות האלה. ראו פירוט בהמשך הדף הזה. 

מוזמנות לקרוא עליי ועל העשייה שלי כאן. לאורך השנים אספתי עשרות שיתופים ודיווחים ממאות תלמידותיי על ההשפעה המיטיבה של הקורסים על החיים של המשתתפות.ים. הנה 3 דוגמאות של עדויות, ובהמשך כל הפרטים על הקורס עצמו:

הגר שמאלי - משתתפת ששלחה וואטסאפ אחרי שיעור משמעותי:

"שלום עמוס, משפט אחד שאמרת הבוקר בפגישה שקע בי סוף סוף וכבר עשה עבודה. החוויה עצמה, כל חוויה, נטולת בעיתיות. הקושי מתחיל רק כשאני מפרשת אותה. נקלעתי לסיטואציה שיגרתית ןהדפוס שלי כבר התחיל לגרור אותי לקושי, רחמים עצמיים והמון קורבנות. אבל אז פתאום נזכרתי באמירה שלך ויכולתי לשחרר את כל הנ"ל. נשארה רק הסיטואציה היבשה אבל יצאתי ממנה רגועה וקלילה. המון תודה."

  יראת שמחון - משתתפת ששלחה וואטסאפ בסוף הקורס:

"זמן לומר תודה גדולה על המפגש הזה! על כל הטוב שאתה מביא בנוכחות נעימה, מקצועית ואנושית גם יחד.   
אתה מעורר השראה בכריזמה הלא מתאמצת, ברגישות לכל אדם ולכל קול בקבוצה, איזונים דקים שיש ככ הרבה ללמוד מהם.
נהנתי מכך רגע של קשב ולמידה ממך!"

מתי ליבלך - מחברת הספר "מיינדפולנס" כתבה בפייסבוק:

"הזדמנות ללמוד עם מורה נהדר"

למי מיועד הקורס?

הקורס מיועד לא.נשים שעשו קורס בסיסי במיינדפולנס או בודהיזם, איתי או עם מורה אחר.ת, ומכירות את התרגול לפחות באופן בסיסי. אם את מתלבטת לגבי התאמתך לקורס, מוזמנת ליצור קשר ונחשוב יחד אם הקורס יכול להתאים לך. 

 

מה נלמד ונתרגל?

כאמור, הקורס יתמקד בעשרת האיכויות של התעוררות התודעה. בכל מפגש, פחות או יותר, נעמיק לכל אחת מן איכות באמצעות לימוד תיאורטי מעולם הבודהיזם, הפסיכולוגיה וחקר המוח, תרגול פורמלי של מדיטציה ושיחה על חווית התרגול במפגש ובבית. נחקור ונגלה איך האיכות הזו באה לידי ביטוי ביום-יום ואיך ניתן להעצים אותה.

האיכויות על פי מסורת הטרוואדה (המוקדמת מבין המסורות):

  1. סילה (sila) - התנהגות מוסרית, אתיקה. 

  2. קהאנטי (khanti) - איפוק, הבלגה. 

  3. אופקהא (upekkha) - השתוות הנפש, בהירות מאוזנת. 

  4. נקהאמה (nekkhamma) - שמיטה, פרישות. 

  5. וירייה (viriya) - מאמץ, אנרגיה.

  6. אדהיטאנה (adhitthana) - נחישות, החלטיות. 

  7. סאצ'ה (sacca) - יושר, אמינות. 

  8. פאניה (paññā) - חוכמה, תובנה. 

  9. מטא (metta) - אהבה חומלת ולא מותנית.

  10. דאנה (dana) - נתינה, נדיבות הלב. 

כמובן שההזמנה היא לתרגל, בבית בין המפגשים על פי ההנחיות שאתן, בצורה פורמלית ובלתי-פורמלית כדי להטמיע את האיכויות האלה בהוויה השגרתית שלנו. 

איפה ומתי זה קורה?

הקורס יתקיים במתכונת משולבת - עד 13 א.נשים פרונטלית בפרדס חנה ועוד עד כ-7 א.נשים בזום. 

המפגשים הם בני שעה וחצי בשעות 20:30-22:00 בתאריכים הבאים:

1) 7.4

2) 14.4

3) 21.4

4) 5.5

5) 19.5

6) 26.5

7) 2.6

8) 9.6

9) 16.6

10) 23.6

אנא שריינו גם את ה30.6 כמפגש השלמה במקרה שנאלץ לבטל מפגש אחד (ייתכן שהמפגש של ה19.5 יוזז למועד הזה).  

כמה זה עולה ומה מקבלים.ות?

אנחנו בתקופה מאתגרת מהרבה בחינות אז השתדלתי לתת מחיר נוח - 950 ש"ח הכולל זמינות שלי בטלפון ובוואטסאפ לשאלות וקבלת הנחיות אישיות במהלך הקורס ואחריו. את התשלום ניתן לחלק לעד 12 תשלומים נוחים ללא ריבית כרצונכם. בכל מקרה, מעולם לא היה לי תלמיד.ה או ארגון שרצו ללמוד איתי ולא עשו כך בגלל כסף, אז אם יש קושי לשלם את מלוא הסכום ניתן ליצור איתי קשר כדי לקבל הנחה

איך נרשמים?

תהליך ההרשמה מתחיל במילוי של טופס התעניינות קצר כאן. לאחר מילוי הטופס אחזור אליכם.ן בשיחת טלפון. במידה ותהיו מתאימים.ות לקורס והקורס לכן.ם, אבקש מקדמה על סך 200 ש"ח על מנת לשריין מקום על בסיס כל הקודם זוכה. שימו לב, מספר המקומות מוגבל לכ-20 א.נשים אז אם יש כוונה, כדאי להירשם בהקדם. כשבועיים לפני הקורס אבקש להשלים את התשלום המלא. כאמור, אפשר לחלק לעד 12 תשלומים נוחים ללא ריבית. 

מה מדיניות הביטולים?

ניתן לבטל את ההשתתפות בקורס עד שבועיים מכל סיבה ותקבל.י את המקדמה בחזרה ובאהבה. 

אין לי עניין כמובן לגבות כסף ממי שלא יגיע או תגיע לקורס. לכן, אם הקורס מלא, גם אם ביטלת את ההשתתפות פחות משבועיים לפני הקורס, ויש משתתפ.ת אחר.ת מתוך רשימת ההמתנה שתחליף את מקומך, תקבל.י את כל כספך בחזרה. אחרי תחילת הקורס אין אפשרות להכניס משתתפ.ת אחר.ת ולכן אין אפשרות לקבל החזר, אלא אם התרחשה איזה קטסטרופה ואז כמובן אתחשב בנסיבות לשיקול דעתי. 

מוזמנ.ת ליצור איתי קשר בכל שאלה או בקשה.

בתקווה לימים שקטים ורגועים, נתראה.

lotus1.jpg
bottom of page